Blant disse kunstnerne finner vi blant mange andre Goldin+Senneby, Lina Selander, Raqs Media Collective og Christian Boltanski. I tillegg presenteres en omfattende kunsthistorisk seksjon som blant annet inneholder arbeider av Max Ernst og Robert Smithson. Målet er «en kompleks dialog mellom ulike lag av kunst og historie.»
Uten av det fremgår som helt klart hva dette innebærer er og en rekke arkiver inkludert på kunstnerlisten. Disse inkluderer det føderale politiarkivet i Belgia, det kongelige belgiske filmarkivet og det belgiske statsarkivet.
Manifesta er den eneste omreisende biennalen i Europa og har tidligere funnet sted i Rotterdam, Luxembourg, Ljubljana, Frankfurt, Donostia-San Sebastian, Trentino-Alto Adige and Murcia. Tidligere kuratorer inkluderer Adam Budak, Massimiliano Gioni, Marta Kuzma og Igor Zabel.
Den komplette kunstnerlisten kan ses på Manifestas hjemmeside.
