RELATERTE ARTIKLER
Nyheter 19.02.10

Karin Hellandsjø om Anna-Eva Bergman

Videopresentasjon

Direktør Karin Hellandsjø forteller i denne videoen om utstillingen Surrealisme, form og strek: Anna-Eva Bergmans formative år 1949-52 på Henie Onstad Kunstsenter, og argumenterer for en omskrivning av kunsthistorien. Utstillingen på Høvikodden viser arbeider av Bergman som aldri tidligere har vært presentert. Den står til 5. mai 2010, og skal siden videre til Bergen og Tromsø.


Video: Gunhild Varvin

Kunstkritikk ønsker å rette en takk til Henie Onstad Kunstsenter for tillatelse til å vise denne presentasjonen.

SKRIV INNLEGG
Navn (kun innlegg under fullt navn tillates)*:

E-post (vises ikke)*:

Kommentar*:

Send

Leserinnleggene er en viktig del av Kunstkritikk. Vi er derfor svært glad for at du bidrar til vårt leserforum. Vi ber alle følge vanlige regler for høflighet. Husk at du står ansvarlig for dine egne innlegg. Vi godtar derfor kun innlegg under fullt navn.

Redaksjonen leser ikke innlegg før publisering, men følger debatten fortløpende. Vi forbeholder oss retten til å fjerne innlegg som er usaklige, inneholder personangrep eller som vi av andre grunner finner upassende. Dette skjer uten forhåndsvarsel, og fullstendig etter skjønnsbaserte vurderinger gjort i redaksjonen. I leserinnlegg godtas kun tekst, ingen bilder, video, html-kode el. Lykke til med debatten!