RELATERTE ARTIKLER
Kritikk 30.09.08

Utvelgelsen av Nasjonalmuseets nye styre

Det nye styret ved Nasjonalmuseet er i ferd med å ferdigstilles. På torsdag ble det klart at Eva Klerck Gange og Tom Klev tar over for Randi Gaustad og Ellen Lerberg som de ansattes representanter.

I et intervju med Klassekampen sier Eva Klerck Gange at hun tror museet kan utvikle seg i positiv retning. Stian Grøgaard, som i likhet med Lotte Sandberg har kritisert den økte fagforeningsmakten ved museet, sier at departementet nå må få inn noen tunge kunsthistorikere som kan beskytte museumsdriften.

Kan bli positivt, Klassekampen, 26 september 2008

  1. Innlegg fra Ketil Nergaard

    Her er Morgenbladets intervju med tidligere styreleder Christian Bjelland for et par uker siden, for de som ikke fikk det med seg.

    “ Ta ansvar, eller hold kjeft!, Morgenbladet, 5 september 2008

SKRIV INNLEGG
Navn (kun innlegg under fullt navn tillates)*:

E-post (vises ikke)*:

Kommentar*:

Send

Leserinnleggene er en viktig del av Kunstkritikk. Vi er derfor svært glad for at du bidrar til vårt leserforum. Vi ber alle følge vanlige regler for høflighet. Husk at du står ansvarlig for dine egne innlegg. Vi godtar derfor kun innlegg under fullt navn.

Redaksjonen leser ikke innlegg før publisering, men følger debatten fortløpende. Vi forbeholder oss retten til å fjerne innlegg som er usaklige, inneholder personangrep eller som vi av andre grunner finner upassende. Dette skjer uten forhåndsvarsel, og fullstendig etter skjønnsbaserte vurderinger gjort i redaksjonen. I leserinnlegg godtas kun tekst, ingen bilder, video, html-kode el. Lykke til med debatten!