RELATERTE ARTIKLER
Kritikk 26.02.08

Anmeldelser i Dagbladet, NRK Radio og Stavanger Aftenblad

Marius Engh på STANDARD (OSLO), «Strek i bevegelse» i Lillehammer Kunstmuseum, Grete Prytz Kittelsen på Kunstindustrimuseet, Andy Warhol på Moderna Museet og Sigbjørn Bratlie og Arne B. Langleite i Sandnes kunstforening.

Harald Flor om Marius EnghSTANDARD (OSLO):
«Bestialiteten ligger på lur i Marius Enghs skulptur.»
Skulptur og bur, Harald Flor, 24 februar, 2008

Harald Flor om «Strek i bevegelse» i Lillehammer Kunstmuseum:
«Lillehammer Kunstmuseum lar et 50-talls tegnere fra flere epoker og ulike nordiske land fylle salene med et mangfold av visuelle vendinger i strek.»
Grenseløse streker, Harald Flor, 24 februar, 2008

Jon Ove Steihaug om Andy Warhol på Moderna Museet:
«En annen Warhol i suveren utstillingsregi.»
Warhol-utstilling på Moderna Museet, Jon Ove Steihaug, NRK Radio, 21.02.08

Trond Borgen om Sigbjørn Bratlie og Arne B. Langleite i Sandnes kunstforening:
«Kunstnerrollen ligger i en haug med puslespillbiter på gulvet, i en klump svart snått og i urinstrålens fine bue i de norske skoger.»
Kunst som et ustabilt og usikkert felt, Trond Borgen, Stavanger Aftenblad, 21.02.08

Jon Ove Steihaug om Grete Prytz Kittelsen på Kunstindustrimuseet:
«Kunsthåndverk og design av høy klasse i en utstilling som blir endimensjonal.»
Grete Prytz Kittelsen på Kunstindustrimuseet, Jon Ove Steihaug, NRK Radio, 14.02.08

SKRIV INNLEGG
Navn (kun innlegg under fullt navn tillates)*:

E-post (vises ikke)*:

Kommentar*:

Send

Leserinnleggene er en viktig del av Kunstkritikk. Vi er derfor svært glad for at du bidrar til vårt leserforum. Vi ber alle følge vanlige regler for høflighet. Husk at du står ansvarlig for dine egne innlegg. Vi godtar derfor kun innlegg under fullt navn.

Redaksjonen leser ikke innlegg før publisering, men følger debatten fortløpende. Vi forbeholder oss retten til å fjerne innlegg som er usaklige, inneholder personangrep eller som vi av andre grunner finner upassende. Dette skjer uten forhåndsvarsel, og fullstendig etter skjønnsbaserte vurderinger gjort i redaksjonen. I leserinnlegg godtas kun tekst, ingen bilder, video, html-kode el. Lykke til med debatten!